Przystąpiliśmy do programu Ministerstwa Edukacji Narodowej - SZKOŁA W RUCHU, który ma na celu popularyzację sportu i aktywnego wypoczynku. Minister Edukacji Narodowej przyznaje tytuł "Szkoła w Ruchu"szkołom, które podejmą działania na rzecz aktywności fizycznej w różnych obszarach.

Organem wspierającym akcję jest Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Szczegółowy regulamin akcji:

Koordynatorem działań w naszej szkole jest Pani Jolanta Kapuścińska-Ziobro.

W akcji wzięli udział: p. Monika Machalewska, p. Cezary Majchrowski, p. Andrzej Wysocki, p. Grzegorz Zaganiacz, p. Mariusz Dobrzeniecki, p. Marcin Majewski.

POLONEZ

Polonez jest tańcem, który rozpocznie bal studniówkowy. Ćwiczą go wszystkie klasy maturalne pod bacznym okiem nauczycieli wf. Każda klasa tworzy swój niepowtarzalny układ choreograficzny aby móc zaprezentować się na balu jak najokazalej. Początki, jak zawsze są bardzo trudne. Jednak wraz z upływem czasu wszystkie elementy tańca zazębiają się tworząc piękne widowisko taneczne.
Fotografie przedstawiają uczniów z klas III hd, III lt oraz III bm.

Scenariusz zajęć pobierz

UNIHOKEJ

Unihokej jest grą dla wszystkich - grają i chłopcy i dziewczęta. Zasady dostosowujemy do potrzeb i umiejętności grających.  Ta  zabawa ma dużą dynamikę, zaspokaja potrzebę aktywności ruchowej i walki sportowej, wzmacnia organizm i wpływa na poprawę  rozwoju fizycznego.
Mając  kije i piłeczki możemy przeprowadzić  zajęcia z unihokejem, które są dla dzieci olbrzymią przyjemnością.
Jak widać na zdjęciach, unihokej wyzwala wiele emocji i daje graczom dużo przyjemności. Uczniowie klasy Ia i Ib gimnazjum często ze sobą rywalizują przestrzegając zasady fair play.

Scenariusz zajęć   pobierz

Lekcje wf-u dziewcząt w klasach licealnych z klasycznym hula-hop cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie tylko mogliśmy wziąć udział w realizacji zadania "2", które polegało na odbijaniu i podrzucaniu czym się da ( w tym wypadku hula-hopem), ale przede wszystkim powrócić do ćwiczeń, które nam, nauczycielkom, w dzieciństwie sprawiały tyle uciechy!
Ćwiczyć można talię, wzmacniać mięśnie brzucha, kregosłup, ramiona. Jest świetnym sposobem na rozgrzewkę, polepszenie koordynacji i poczucia równowagi.
To pozornie proste ćwiczenie jest dobrym sposobem na spalanie, aż 420 kalorii w ciągu godziny.
Jak widać na zdjęciach dziewczęta już zaczęły dbać o swój wygląd aby na balu maturalnym wypaść jak najlepiej. Mają co prawda jeszcze 2 lata ale jak wiemy trening systematyczny czyni cuda. W lekcji brały uczennice z klasy Ii.

Scenariusz zajęć   pobierz