Ktokolwiek zajrzał 18 września około godziny 13.00 do sali gimnastycznej naszej szkoły mógł mocno się zdziwić. Zobaczył tam biegające 101 dalmatyńczyków, Myszkę Miki z serowymi przekąskami i Kaczorem Donaldem, kolorowy korowód orientalnych przyjaciół Alladyna a także Pięknych i Bestie. W ten sposób bowiem uczniowie klas pierwszych przygotowali się do tegorocznych Otrzęsin. Już pierwsza konkurencja  - prezentacja klas w rytmie piosenki z bajki ujawniła talenty wokalne, taneczne i aktorskie pierwszaków.

Później było już tylko ciekawiej: pokaz bajkowych postaci, tor przeszkód nawiązujący do wybranych filmów, quiz dotyczący znajomości ich treści, pokaz makijażu w wykonaniu chłopców z zawiązanymi oczami i oryginale stylizacje włosów autorstwa dziewcząt również z zawiązanymi oczami. Na koniec kosztowanie wyszukanych produktów. Nie wszystkie były smaczne…

Humory wszystkim dopisywały, duch zdrowej rywalizacji unosił się w powietrzu a gardła ochrypły od dopingujących okrzyków.

Najlepiej z otrzęsinowymi konkurencjami poradziła sobie klasa Ii czyli Alladyn i spółka prowadzeni przez dobrego dżina a raczej orientalną wróżkę panią Urszulę Borucińską. Drugie miejsce zajęła klasa Ib – wesołe stadko rozbrykanych dalmatyńczyków pilnowane przez panią Katarzynę Chrupałłę a trzecie klasa Im jak Myszka Miki (i Kaczor Donald oczywiście) pod opieką pani Urszuli Gryk.

Wszystkie klasy przeszły ceremonię Otrzęsin pomyślnie i dołączyły tym samym do grona wspaniałych, wybitnych i utalentowanych uczniów naszego liceum. 

Otrzęsiny zostały przygotowane przez Samorząd Uczniowski.