7 grudnia, klasa IIp razem z panią Magdaleną Kret wyszła na wycieczkę do Przedszkola nr 14 przy ulicy Wańkowicza w Koszalinie. Uczniowie w ramach przedmiotu Elementy psychologii obserwowali rozwój dzieci w wieku przedszkolnym oraz zapoznali się z pracą placówki opiekuńczo-wychowawczej jakim jest przedszkole. Zostali oni bardzo miło przyjęci, odwiedzili wszystkie grupy wiekowe i uczestniczyli w zabawach i innych zajęciach z dziećmi. Na koniec pani wicedyrektor opowiedziała o pracy przedszkola, opłatach, zajęciach dodatkowych. To był naprawdę mile spędzony czas.

W dniach 6-15 listopada  2018 r. odbyło się spotkanie uczniów klas III V Liceum Ogólnokształcącego z doradcami zawodowymi: z p. Marianną Różycką, p. Kamilą Gołębiewską i p. Magdaleną Możdżyńską-Gajek z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej  w Koszalinie.

Celem doradców zawodowych jest pomaganie uczniom w zaplanowanie rozwoju edukacyjnego lub zawodowego  oraz przygotowaniu do aktywnego wejścia na rynek pracy.

W trakcie zajęć młodzież miała możliwość określenia swoich predyspozycji zawodowych na podstawie wypełnienia Kwestionariusza Zainteresowań Zawodowych i podzielenia się wątpliwościami towarzyszącymi wyborom przyszłej drogi edukacyjno-zawodowej. Uczniowie dowiedzieli się  także jakie czynniki mają wpływ na wybór szkoły lub zawodu.

W czwartek, 15 listopada 2018 r. reprezentacja chłopców naszego liceum zdobyła II miejsce w pływaniu w Licealiadzie.

Serdecznie gratulujemy sukcesu.

W dniach 11-18 listopada nasi uczniowie Paulina Berda i Agnieszka Gawrońska wraz z nauczycielkami Danutą Kwiatkowską, Izabelą Ciemińską oraz Emilią Kosnowską uczestniczą w wymianie we Włoszech w Vico del Gargano w ramach programu Erasmus +.
W pierwszym dniu zwiedziliśmy szkołę, wzięliśmy udział w zajęciach laboratoryjnych. Obejrzeliśmy przygotowaną przez młodzież tutejszej szkoły prezentację na temat charakterystyki regionu oraz zwiedziliśmy stare miasto zwane miastem miłości.️

Dzisiaj uczestnicy programu Erasmus z naszej szkoły mieli okazję spacerować urokliwymi ścieżkami lasu Foresta Umbra wpisanego na listę UNESCO, który przypomina baśniowy bór braci Grimm. Na szczęście nie podzielili losu Jasia i Małgosi i spokojnie dotarli  do nadmorskiego miasta Vieste, gdzie mogli zobaczyć tradycyjną metodę połowu ryb. Nie wiemy, czy udało się im złowić złotą rybkę, ale wiemy, że zwiedzili urokliwą starówkę miasta położoną na klifie.