Najbardziej aktywna klasa w naszym liceum - klasa I p z wychowawcą p. Jolantą Niemiec

Gratulujemy i dziękujemy!

W ubiegłym tygodniu zakończył się etap Centralny Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Rzeszowie. Uczniowie naszej szkoły zajęli XII miejsce w Polsce z zakresu udzielania Pierwszej Pomocy.
Wszystkim uczestnikom, pozorantom i osobom zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc.

Opiekun. D. Czudowska

W ubiegłym tygodniu, w ramach ćwiczeń terenowych z geografii i biologii odwiedziliśmy Swołowo.

Uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych „Pokaż mi, co w garnku masz- co dawniej jadano na pomorskiej wsi” oraz „Chmiel i słód zachowaj Boże- opowieść o pomorskim piwie”.

Było ciekawie i bardzo smacznie.

W zajęciach brali udział uczniowie z klas: II j, II r, I b i I p.

W dniach 16-19. 05. 2017 r. klasa Ii (inżynierska z rozszerzoną geografią) pod opieką p. Małgorzaty Granosik – n-l historii i p. Aleksandry Królikiewicz – n-l geografii i wychowawca klasy, odbyła wspaniałą wycieczkę po Górach Stołowych. Naszą bazą wypadową była Kudowa-Zdrój – miasto uzdrowiskowo-turystyczne położone w dolinie, graniczące z Republiką Czeską. Zwiedziliśmy tam przepiękny Park Zdrojowy, w którym można znaleźć drzewa zasadzone m.in. przez Jerzego Stuhra czy Andrew Adamsona (który w 2007 roku przebywał tu i wraz z amerykańską ekipą realizował film „Opowieści z Narnii. Książę Kaspian”).

25 maja 2017 w Szczecinie  odbył się uroczysty finał konkursu: „ Jak uchronić młodych ludzi przed zagrożeniami w cyberprzestrzeni”. Głównym zadaniem było nakręcenie spotu mającego zapobiegać zagrożeniom płynącym z sieci.  Uczniowie naszej szkoły w składzie: Dominik Duda (klasa IT), Krzysztof Ulicki (klasa IT) oraz Karolina Tuziemska (klasa IB), zajęli II miejsce.