"Dziękujemy uczniom ZS nr 2 im. S. Lema w Koszalinie za stworzenie wspaniałego filmu o zachowaniu się w autobusie. Brawo Młodzi Filmowcy: Klaudia Nowak, Natalia Kaczmarek, Aleksandra Pender, Julia Przybył, Błażej Urbanowicz, Krzysztof Ulicki, Kacper Giergiel, Karol Dubnicki, Dominik Duda."

Obejrzyj film!

20 wrzwśnia w naszej szkole przeprowadzono próbną ewakuację. Przebiegła ona sprawnie zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa. 
Ofiar w ludziach nie było, pogoda nam dopisała, humor również. :)

Ktokolwiek zajrzał 18 września około godziny 13.00 do sali gimnastycznej naszej szkoły mógł mocno się zdziwić. Zobaczył tam biegające 101 dalmatyńczyków, Myszkę Miki z serowymi przekąskami i Kaczorem Donaldem, kolorowy korowód orientalnych przyjaciół Alladyna a także Pięknych i Bestie. W ten sposób bowiem uczniowie klas pierwszych przygotowali się do tegorocznych Otrzęsin. Już pierwsza konkurencja  - prezentacja klas w rytmie piosenki z bajki ujawniła talenty wokalne, taneczne i aktorskie pierwszaków.

Później było już tylko ciekawiej: pokaz bajkowych postaci, tor przeszkód nawiązujący do wybranych filmów, quiz dotyczący znajomości ich treści, pokaz makijażu w wykonaniu chłopców z zawiązanymi oczami i oryginale stylizacje włosów autorstwa dziewcząt również z zawiązanymi oczami. Na koniec kosztowanie wyszukanych produktów. Nie wszystkie były smaczne…

Humory wszystkim dopisywały, duch zdrowej rywalizacji unosił się w powietrzu a gardła ochrypły od dopingujących okrzyków.

Choć rok szkolny dopiero się rozpoczął w minioną sobotę uczniowie naszej szkoły jak i zarówno grupy koszalińskiego PCK  brali udział w pokazie I pomocy. 
Na jednym z koszalińskich osiedli edukowali mieszkańców jak prawidłowo przeprowadzić Resuscytację Krążeniowo-Oddechową u dziecka i dorosłych. Pokazali obsługę urządzenia AED oraz przedstawili prawidłowe postępowanie przy wypadku komunikacyjnym. 
Opiekun D. Czudowska 

Podczas Dni Koszalina 30 wolontariuszy z naszej szkoły wzięło udział w akcji na rzecz pozyskiwania potencjalnych dawców szpiku kostnego dla ucznia Elektronika Filipa Gonciarka oraz innych……

Wolontariusze naszej szkoły najpierw uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez przedstawciela DKMS dnia 23 maja a następnie spisywali chętnych dawców szpiku. Rozdawaliśmy również ulotki zachęcając mieszkańców naszego miasta do udziału w akcji. Wielu z naszych uczniów nie będąc osobami pełnoletnimi nie może zostać dawcom szpiku ale może pomóc właśnie będąc wolontariuszem.

 opiekun Monika Bryła