20 listopada 2017 roku to 28. rocznica uchwalenia Konwencji  o Prawach Dziecka.      

W związku z tym 8 grudnia 2017r. w naszym Gimnazjum  odbył się Gimnazjalny  Konkurs Wiedzy „Prawa Dziecka – prawami człowieka”, którego celem było upowszechnianie znajomości praw dziecka. 

Konkurs rozpoczął się wystąpieniem pani dyrektor  Bożeny Sobkowiak oraz wicedyrektor Alicji Młudzik,  które przywitały uczestników, a następnie drużyny udały się na zmagania konkursowe.

    

Do konkursu przystąpiło osiem drużyn  z klas Gimnazjum . Uczniowie  zmagali się z niełatwą tematyką, jaką są prawa. Formuła konkursu miała charakter zmagań drużynowych, a uczestnicy wspólnie pracowali, wspierali się  i pomagali sobie, by osiągnąć zamierzony cel – zostać laureatem konkursu.

 

A oto lista nagrodzonych:

  • I miejsce – klasa  3gd   Oliwia Dobrzańska, Liwia Czachorska, Paulina Siłkowska
  • II miejsce – klasa 3gb   Sara Hanasz, Natalia Tomaszewska, Łukasz Janusz
  • III miejsce - klasa 2 gb Franciszka Karbowiak, Julia Wolny, Paweł Cencelewicz    

Zespoły z poszczególnych klas odpowiadali na przygotowane pytania z zakresu praw dziecka, tworzyli hasła kampanii, rozwiązywali krzyżówki,  śpiewali o artykułach     z Konwencji o prawach dziecka . Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, odwagą i kreatywnością . 

W oczekiwaniu na wyniki konkursu wszyscy uczestnicy oraz goście mieli okazję obejrzeć ciekawe prezentacje multimedialne dotyczące praw dziecka, wysłuchać wzruszających utworów. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku zarówno dla uczniów.

Nagrody oraz dyplomy  zostały wręczone przez panią dyrektor Bożenę Sobkowiak oraz wicedyrektor  Alicję Młudzik  . Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody. Pozostali uczestnicy również zostali docenieni. Każdy uczeń  uczestniczący w konkursie otrzymał słodki upominek.

Wszystkim uczestnikom i laureatom gorąco gratulujemy!

 

Organizatorami  konkursu były : Katarzyna Muś, Dorota Chmielińska, Marta Strzelecka