Dnia 15 października 2017r. rozpoczęła się akcja ,, Zapałka nie ogrzeje". Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas Gimnazjum wraz z opiekunem Małgorzatą Werner, kwestowali przy kościele NPNMP ( katedra) w Koszalinie.

Ofiarodawców i chętnych do zakupu zapałek było wielu. Zebrane pieniądze idą do puli na opał dla rodzin biednych i potrzebujących tuż przed zimą.

Savoir-vivre czyli ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, kindersztuba,

rozumie się to jako:

– znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności;

– umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.

W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny na temat kultury słowa i zachowania,

a oto zwycięzcy:

Katarzyna Liśniewska kl. IIgc – I miejsce,

Diana Brzozowska kl. IIIgb – II miejsce

Wiktoria Nowaczyk i Marta Gulczyńska kl. IIIgb – III miejsce.

Gratulujemy!

Zapraszamy  uczniów klas trzech Gimnazjum nr 4 ciekawe  zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu „Wsparcie na starcie:

1. Zajęcia  z języka polskiego „Kultura żywego słowa" - posługiwanie się językiem polskim w mowie i piśmie, zajęcia z elementami retoryki i autoprezentacji

2. Zajęcia z języka angielskiego „Język angielski otwiera drzwi do porozumiewania się ze światem”

3. Zajęcia psychoedukacyjne -„ Fitness dla mózgu”  dla uczniów gimnazjum z trudnościami w nauce”

4. Zajęcia z   programowania w informatyce jakim  będzie środowisko programistyczne Scratch oraz  tworzenie zaawansowanej grafiki 3D w programie Blender 3D

5. Zajęcia  metodą eksperymentu z fizyki „Rozumiem świat - poznawanie przez działanie - eksperymenty fizyczne

6. Zajęcia metodą eksperymentu z matematyki "Matematyka na co dzień"

7. Zajęcia metodą eksperymentu z biologii - "Poznajemy tajemnice roślin"- świat biologii w powiększeniu

8. Zajęcia metodą eksperymentu z chemii - "Lepiej zrozumiem to, czego sam doświadczę - poznajemy chemię przez doświadczenie”

9. Zajęcia doradztwa   zawodowego dla  każdego uczestnika projektu "Rozwiń skrzydła"

"Szczegółowe informacje"

16.09.2017r. odbyła się pielgrzymka do Sanktuarium w Skrzatuszu. Przybyło na nią około 3 tys. uczestników, a wśród nich uczniowie naszej szkoły z opiekunami M. Werner i L. Bajon.Dostarczyliśmy intencje, które będą czytane na Mszy świętej.

Osoby, które zgubiły podręczniki muszą wpłacić równowartość za książki na konto szkoły 81 1140 1137 0000 2160 4300 1004 Zespół Szkół nr 2 im St. Lema 75-401 Koszalin, ul Jedności 9. Na dowodzie wpłaty musi być imię i nazwisko ucznia, za jaką książkę jest przelew. Dowód wpłaty (ksero) należy oddać do biblioteki szkolnej.