KONKURS NA BOOKTALKING CZYLI NAJLEPSZĄ

MÓWIONĄ RECENZJĘ KSIĄŻKI

Gawęda o Książce

Booktalking to krótkie zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. Booktalking to również dzielenie się ze słuchaczami swoim entuzjazmem do książek i zachęcanie do czytania dla przyjemności.

REGULAMIN KONKURSU NA BOOKTALKING CZYLI NAJLEPSZĄ MÓWIONĄ RECENZJĘ KSIĄŻKI

1. Organizatorem Konkursu na Booktalking, czyli najlepszą mówioną recenzję książki jest Biblioteka szkolna gimnazjum.
  2. Konkurs realizowany jest w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
  3. Konkurs Booktalking odbędzie się 20 października 2016 r. o godzinie 10.00 w Sali 105
  4. W konkursie mogą brać udział pojedyncze osoby lub zespoły dwuosobowe
  5. Konkurs adresowany jest do uczniów klas gimnazjalnych. Każda klasa może wytypować 1 przedstawiciela lub 1 zespół.
  6. Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie ustnej prezentacji dowolnej książki metodą booktalkingu, Wypowiedź nie może przekroczyć 5 minut. Wysoko oceniane będą: oryginalna forma prezentacji, właściwy dobór słownictwa, modulacja głosu, budowanie napięcia i tworzenie odpowiedniej atmosfery, a także przekazanie emocji, wykorzystanie rekwizytów i podkładu muzycznego.
  7. Zgłoszenia przyjmowane są w bibliotece gimnazjum lub u p. Sylwii Dąbrowskiej do dnia 18.10. 2016r (wtorek)
  8. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe i dzień bez pytania.