Mistrzynie województwa Zachodniopomorskiego uczennice naszej szkoły: Aleksandra Jasiak, Monika Marcinkiewicz, Natalia Gregorczyk, Martyna Pietrzak oraz Ewelina Franielczyk zajęły VI miejsce w Polsce w Centralnych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.  

Dziewczęta w dniach 6-9 czerwca przebywały  w Płocku na ostatnim etapie zawodów z pierwszej pomocy. Przy tej okazji miały możliwość zarówno rywalizować w zawodach jak i  świętować 100 rocznicę powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. 
Drugiego dnia  wszyscy uczestnicy wzięli udział w oficjalnym rozpoczęciu Mistrzostw. Kolejno oglądali spektakl przygotowany przez aktorów teatru PerSe oraz Grupę Teatralną Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, w którym to przenieśli się do 1860 roku. Tam przypomnieli sobie historię powstania Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża. 
Dzień kolejny to już udział w przygotowanych stacjach urazowych. Uczestnicy zmagali  się m.in. z poszkodowanymi w masowym wypadku komunikacyjnym, osobami postrzelonymi, narkomanami, dziećmi pozostawionymi bez opieki, osobami z zatrzymaniem krążenia,poparzeniami chemicznymi oraz przenieśli się w czasy wojny.Nikt nie mógł  używać teraźniejszego wyposażenia apteczki,. Do dyspozycji było tylko to co zastali  na polu bitwy. 
 
Udział w Mistrzostwach pozwolił uczennicom naszej szkoły zająć wysokie miejsce na szczeblu krajowym  czego serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za rok! 

Zdjęcia i opiekun 

D. Czudowska