W piątek, 7 czerwca , cała nasza szkoła wzięła udział w trzeciej edycji Ogólnopolskiej Akcji  „Jak nie czytam, jak czytam”. W pięknych okolicznościach przyrody (nie padało, a mogło), dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie  - wszyscy z książkami w dłoniach – oddali się lekturze… Co czytali? Wszystko! Kryminały, romanse, książki grozy, horrory, powieści obyczajowe a nawet lektury szkolne.  Czytających sprawnie policzyli członkowie Samorządu Uczniowskiego – łącznie było nas 290 osób!

Patrząc na taką ilość czytelników, można tylko się cieszyć, że kultura czytania, miłość do książek, ma się w Zespole Szkół nr 2 tak dobrze.

A po lekturze… - tradycyjnie belgijka

Całą akcję przygotowały i poprowadziły panie: Dorota Chmielińska, Marzena Ponurko i Sylwia Dąbrowska