Rejs Pogorią po Morzu Śródziemnym to niezwykła żeglarska przygoda. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy II o- laureaci konkursu „100 lat pod polska banderą”: Jakub Gawlik, Konrad Kube, Krzysztof Olszak i Kacper Pawliszyn.

Podczas tygodniowego rejsu (13-20 kwietnia 2019 roku) nasi żeglarze pracowali na wachtach, podziwiali wyjątkowe wschody i zachody Słońca na pełnym morzu, brali udział w alarmach do żagli, obierali ziemniaki w kambuzie, pełnili nocne wachty oraz nauczyli się kilkudziesięciu fachowych nazw żagli, lin i innego wyposażenia żaglowca.

Szkolni żeglarze odwiedzili  również porty: Loano, Civitavecchia, Portoferraio i Porto Santo Stefano.

Pogoria to żaglowiec ze świetną żeglarską, domową atmosferą, w której można zakochać się od pierwszego „bujnięcia pokładu”, dlatego warto brać udział w konkursach o tematyce morskiej. Następny już w przyszłym roku szkolnym.