Nasza szkoła uczestniczy w realizacji programu Erasmus + Akcja  KA2. Tytuł projektu: ”Edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju”. W dniach 24- 30 marca braliśmy udział w kolejnej mobilności zagranicznej, tym razem w miejscowości Barcelos- Portugalia. Tematem przewodnim spotkania była „Równość płci”. Uczniowie Maciej Kozłowski, Paweł Kozak, Bożena Sobkowiak- dyrektor szkoły oraz Wioletta Syczewska – koordynator projektu mieli przyjemność reprezentować instytucję. W trakcie wyjazdu uczniowie mieszkali u rodzin portugalskich, poznając ich kulturę, tradycje i zwyczaje. Uczestnicy mogli poznać szkołę, system edukacji uczestnicząc w zajęciach swoich rówieśników.

Udział w grach integracyjnych oraz w grach na orientacje w terenie pomógł w budowaniu relacji w grupie rówieśniczej. Każda ze szkół przygotowała prezentacje multimedialne na temat: „Linii czasowej – ewolucja praw kobiet" oraz film: "Kobieta w przywództwie”. Młodzież z naszej szkoły zaprezentowała się wyjątkowo dobrze. Ich prezentacja została wysoko oceniona przez kolegów i koleżanki z krajów partnerskich (Niemcy, Włochy, Rumunia, Francja, Portugalia). Mieliśmy przyjemność współuczestniczyć w wykładzie i dyskusji na temat: „Równości płci, a także różnych formach przemocy”. Wykład odbył się w Porto i poprowadzony został przez pracownika Komisji ds. obywatelstwa i równouprawnienia płci.