25 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się finał VI Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii dla uczniów lokalnych gimnazjów oraz 7 i 8 klas szkół podstawowych. Do finału zakwalifikowało się 10 osób z sześciu różnych szkół. Byli to uczestnicy, którzy najlepiej poradzili sobie w pisemnych eliminacjach.  Finaliści rywalizowali ze sobą według formuły programu „Jeden z Dziecięciu” i ustnie odpowiadali na pytania prowadzących. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą z zakresu kultury, historii i geografii Wielkiej Brytanii.

Po długich rozgrywkach zwyciężczynią została Kaja Grabowiecka z Gimnazjum nr 5. Drugie miejsce zajęła Natalia Gontar z Gimnazjum nr 3, a trzecie − Kacper Długopolski z Gimnazjum nr 5.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, wydawnictwo Pearson oraz Park Wodny Koszalin. Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim finalistom dziękujemy za udział i wspaniałą grę!

Dziękujemy również naszym prowadzącym Oli i Idze z klasy 1j. Organizatorkami konkursu były panie Katarzyna Chrupałła i Natalia Matusik.