W dniu 11.03.2019 r. w V Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Lema w Koszalinie odbył się pierwszy etap VI Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii dla uczniów 7 i 8 klasy Szkoły Podstawowej oraz dla uczniów 3 klasy Gimnazjum. W konkursie wzięły udział 22 osoby z 7 okolicznych szkół.  Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu kultury, historii i geografii Wielkiej Brytanii, a także znajomością języka angielskiego.

Do finału, który odbędzie się 25.03.2019 r., przeszło dziesięć osób, które najlepiej poradziły sobie z pytaniami testowymi.

Lista finalistów:

1. Miłosz Jastrzębski (Gimnazjum w Tymieniu)
  2. Kacper Długopolski (Gimnazjum nr 5)
  3. Martyna Wesołowska (Szkoła Podstawowa nr 7)
  4. Jakub Boguski (Gimnazjum nr 5)
  5. Kaja Grabowiecka (Gimnazjum nr 5)
  6. Natalia Gontar (Gimnazjum nr 3)
  7. Jan Holmik (Szkoła Podstawowa nr 3)
  8. Krzysztof Lange (Szkoła Podstawowa nr 10)
  9. Joachim Stępień (Szkoła Podstawowa nr 3)
  10. Sara Chliszcz (Gimnazjum nr 6)

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a finalistom serdecznie gratulujemy i przypominamy, że finał będzie miał formę podobną do teleturnieju ‘1 z 10.’

Organizatorami konkursu są panie Katarzyna Chrupałła i Natalia Matusik.