Nasz kolejny wyjazd w ramach projektu Erasmus+ zaliczamy do bardzo udanych. Tym razem uczestnicy spotkali się w pięknej Hiszpanii w Colegio San Ignacio w Oviedo w Asturii. Tydzień od 28 września do 3 października spędziłyśmy bardzo intensywnie. Mogłyśmy zobaczyć, jak funkcjonuje hiszpańska szkoła, brałyśmy udział w lekcjach z naszymi hiszpańskimi kolegami, dowiedziałyśmy się, jak wygląda ich styl życia w szkole i w domu, ponieważ mieszkałyśmy u naszych koleżanek z Hiszpanii.

Dwa dni naszego pobytu spędziłyśmy na wycieczkach poza miasto. Pierwsza z nich na pewno długo pozostanie w naszej pamięci, ponieważ była pełna wrażeń. Pojechałyśmy autokarem po niemożliwie krętej i stromej drodze w Góry Kantabryjskie, aby zobaczyć dolinę Los Lagos - dwóch jezior ukrytych wśród gór. Widoki były przecudne! Kilka kilometrów jazdy dalej znajduje się grota Covadonga - tradycyjne miejsce pielgrzymkowe, które robi naprawdę niesamowite wrażenie.

Druga wycieczka odbyła się do Gijon - miasta 30 km na północ od Oviedo, położonego nad Oceanem Atlantyckim. Po zwiedzaniu zabytków Gijon spędziliśmy kilka chwil na plaży, mieliśmy czas na zabawę i wspólne fotki.
Gdy nadszedł czas pożegnać się i wracać do domu, były łzy nasze i naszych rodzin goszczących i obietnice kolejnych wizyt, już prywatnie. Wyjazd ten zapamiętamy na zawsze, bo ani Hiszpania, ani Hiszpanie nie zawiedli.