Projekt Erasmus+ rozpoczął się w sobotę (23.05.2015), kiedy do Polski przyjechali goście ze Szkocji. Następnego dnia przyjechali goście z Francji, Niemiec, Rumunii i Hiszpanii. W poniedziałek wszystkie narodowości zebrały się w szkolnej auli. Następnie młodzież została oprowadzona po szkole oraz obiektach sportowych (Hala Widowiskowo-Sportowa, gdzie odbył się pokaz judo). Po zwiedzaniu miasta i zabawie w Wodnej Dolinie wszyscy uczestnicy projektu zjedli lunch. Po pysznym lunchu uczestnicy projektu wybrali się na krótki spacer, po którym mogli wspólnie spędzić czas ze swoimi rodzinami. Większość z nich wybrała się na zakupy do centrum handlowego Atrium.

We wtorek wszyscy wybrali się na rozgrywki piłki plażowej w Mielnie. Rywalizacja była zacięta, ponieważ do wygrania były puchary. Wysiłek fizyczny sprawił, że każdy poczuł wzmożony głód, więc zaraz po wejściu do autobusu wszyscy zaczęli jeść. Z powodu sprzyjającej pogody uczestnicy wybrali się do Kołobrzegu na spacer po deptaku i molo oraz zwiedzanie latarni. Był również czas na zakup drobnych pamiątek. Wyjazd przedłużył się, dlatego zajęcia sportowe w sali gimnastycznej zostały odwołane. Był to piękny, ale także wyczerpujący dzień.

Środa to dzień, który spędziliśmy w Koszalinie. Zaczęliśmy od prezentacji multimedialnych w auli na temat klubów sportowych oraz zajęć prowadzonych przez starszych kolegów ze szkoły. Następnie wybraliśmy się na ścieżkę edukacyjno-ekologiczną przygotowaną przez szkolny GLOBE. Kolejny etap programu to zajęcia sportowe dla wszystkich uczestników projektu prowadzone przez nauczyciela ze Szkocji. Po ćwiczeniach wszyscy udali się na zwiedzanie muzeum i skansenu w Koszalinie. Tuż po tym odbyła się krótka prelekcja na temat kuchni regionalnej oraz degustacja pierogów, smalczyku i ogórków kiszonych.

Czwartek był jednym z najlepszych dni, ponieważ wybraliśmy się do gospodarstwa agroturystycznego "Różewko". Rozpoczęliśmy od typowego wiejskiego śniadania. Następnie rozpoczęły się gry i zabawy w terenie (przeciąganie liny, piłka nożna, siatkówka, badminton, bule itp.). Warto dodać, że we wszystkich konkurencjach uczestniczyli nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele. Zwieńczeniem całego dnia było ognisko. Wróciliśmy zmęczeni, ale syci wrażeń.

Ostatni dzień, który nastąpił bardzo szybko to piątek. Rozpoczęliśmy od zwiedzania ogrodów "Hortulus", które o tej porze roku są przepiękne. Wrażenia po ich zwiedzaniu pozostają niesamowite. Ostatni punkt programu to pożegnanie gości na szkolnej auli. Odbyło się krótkie przedstawienie w języku angielskim o Koszalinie, przygotowane przez uczniów z Polski, oraz występ artystyczny. Po zakończeniu wszyscy zjedli ostatni wspólny posiłek. Tego dnia jako pierwsi odjechali Hiszpanie, a w sobotę pozostali uczestnicy projektu.

Był to bardzo udany tydzień dla wszystkich. Mamy nadzieję, że każdy będzie mile wspominał pobyt w Polsce.

Wizyta w Polsce w ramach programu Erasmus+ w dniach 24-30.05.2015r.

ROZMOWA Z... FILMIK