Tańczyć każdy może - gdy poćwiczy nie będzie gorzej...

SCENARIUSZ ZAJĘĆ  pobierz

Atutem szkoły jest bliskie sąsiedztwo pływalni. Z zajęć na koszalińskim basenie mogą korzystać z dziewczęta z gimnazjum i z liceum, które czynnie uprawiają piłkę ręczną.
Pływanie jest jednym z najskuteczniejszych środków odnowy biologicznej organizmu, to zdrowa i przyjemna, dostępna dla każdego forma rekreacji.
Poprzez gry i ćwiczenia w formie zabawowej, uczennice zapoznają się ze zjawiskiem oporu wody i pływalności ciała, uczą się rytmicznego oddychania, prostych skoków do wody, nurkowania oraz   poruszania się w wodzie. Dodatkowo u wielu uczennic stwierdziliśmy cechy zahartowania - mniej chorują i są pełne energii.
Zajęcia wyzwalają  w nich wiele radości, a to przekłada się na ich sukcesy szkolne i  sportowe.
W akcji  nasze piłkarki z klasy I gd i III gd

Scenariusz zajęć pobierz

Uczniowie naszej szkoły, podobnie jak w ubiegłym roku, mają możliwość w okresie zimowym doskonalenia swoich umiejętności łyżwiarskich i aktywnego spędzania czasu w ramach lekcji wychowania fizycznego.

Gimnazjaliści i licealiści zjawiają się całymi klasami na lodowisku.
Wraz z nauczycielem  klasa Ia i I gc wybrała się na łyżwy na lekcji wychowania fizycznego. Zajęcia na lodowisku stanowiły nie lada atrakcję i uczniowie chętnie w nich uczestniczyli.  Sprawiły one wiele radości nawet tym uczniom, którzy nie przepadają za  ćwiczeniami fizycznymi. Na lodowisku im weselej, tym lepiej. Był berek, nauka jazdy na łyżwach przy bandzie, mogliśmy obserwować wzloty i upadki nowicjuszy, a także podziwiać kunszt zaawansowanych łyżwiarzy, którzy samodzielnie pokonywali kolejne kółka niczym nasz złoty medalista olimpijski Zbigniew Bródka.

Zabawa na łyżwach jest przede wszystkim zachętą do aktywnego spędzania czasu wolnego. Takie lekcje wszystkim bardzo się podobają i tylko szkoda, że lodowisko nie jest czynne cały rok!