W Zespole Szkół nr 2 po raz drugi została przeprowadzona ogólnopolska akcja Szlachetna Paczka. W tym roku dzięki ofiarności całej społeczności szkolnej pomogliśmy osobie starszej, dla której te święta będą niezwykłe. W ciągu trzech tygodni udało nam się zgromadzić liczne produkty spożywcze, odzież, obuwie oraz środki chemiczne. W Mikołajki wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza zajęli się pakowaniem podarunków, które 9 grudnia 2018r. zostały przekazane do koszalińskiego sztabu Szlachetnej Paczki.

Dzięki uczestnictwu w tej akcji mogliśmy nauczyć się otwartości na drugiego człowieka oraz doświadczyć uczucia zadowolenia i dumy, że poprzez niesienie pomocy sprawiliśmy, iż inni ludzie na chwilę zapomnieli o swoich troskach.

W tegorocznym projekcie udział wzięło 16 klas naszej szkoły. Wszystkim darczyńcom, tj. Dyrekcji szkoły, nauczycielom, pracownikom administracji oraz uczniom i rodzicom składamy serdeczne podziękowania. Bez Waszego zaangażowania nasz udział w Szlachetnej Paczce byłby niemożliwy.

Szczególnie chcielibyśmy podziękować uczniom i wychowawcom klas: 3gB, 3gC, 1b, 1h, 1i, 1j, 1m, 1p, 2b, 2h, 2m, 2i, 2o, 2p, 3b, 3i oraz 3t.

Dziękujemy serdecznie!

 

Organizatorzy: Szkolny Klub Wolontariusza, 
p. Paulina Krasowska i p. Urszula Gryk.