20 listopada klasa II H wraz z nauczycielem p. Anną Kasperowicz uczestniczyła w akcji "Młodzieży Czytanie" zorganizowanej przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Dyrektora Książnicy Pomorskiej. Uczniowie - Mikołaj Lubera i Adrian Traczewski w formie dialogowej prezentowali rozmowę osób z utworu pt. "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Przed  występem  klasa  obejrzała  ekspozycję przygotowaną przez Muzeum w Koszalinie pt. "Józef Piłsudski na Syberii 3D".

Na wystawie prezentowano grafiki Zdzisława Czermańskiego przedstawiające młodego Józefa Piłsudskiego w trakcie jego zesłania na dalekie krańce Imperium Romanowów. Ekspozycję należało oglądać przez okulary anaglifowe, dzięki którym grafiki nabierały głębi i budziły się do życia!