14 października 2018 roku uczennice Maja Włodyka i Franka Karbowiak pod opieką nauczycieli: pani Beaty Ulman i pani Urszuli Borucińskiej wyruszyły w tygodniową podróż do Bukaresztu w ramach programu Erasmus+. Wizyta w rumuńskiej szkole partnerskiej odbyła się pod hasłem: historia demokracji. Nasi rumuńscy partnerzy spisali się na medal. Przyjęli nas bardzo ciepło i zapewnili mnóstwo wrażeń. Mieliśmy okazję poznać ich szkołę i zasady jej funkcjonowania. Braliśmy udział w lekcjach naszych kolegów, u których mieszkaliśmy. Wykonaliśmy wspólnie zadania i zaprezentowaliśmy je na spotkaniu w szkole.

Mieliśmy też okazję codziennie zwiedzać Bukareszt i miejsca związane z historią Rumunii, np.: Cotroceni National Museum, Peles Castle, Pałac Parlamentu. Odbyliśmy też fantastyczną pieszą i atobusową wycieczkę ulicami stolicy. Wyjazd ten, związane z nim przeżycia i emocje oraz nawiązane znajomości z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci.