W dniach 26-28 września 2018 r. z Koszalina jedzie delegacja z wizytą w Gimnazjum im. Władysława Syrokomli w Wilnie jednej z najstarszych szkół polskich na Litwie.

Delegacja wyjeżdża w składzie Pan Tomasz Czuczak Sekretarz Miasta Koszalina, Pani Alina Czapla Dyrektor Zespołu Szkół Niepublicznych Czaplówka, Pan Arkadiusz Gryk Wicedyrektor V Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Koszalinie, Pan Zygmunt Czapla Prezes Stowarzyszenia Pomocy Polakom na Wschodzie.

Celem wyjazdu delegacji jest nawiązanie współpracy ze szkołami kształcącymi młodzież polską w Wilnie i Trokach.

Uczniowie i nauczyciele V Liceum Ogólnokształcącego zaangażowali się również w zbiórkę polskich książek oraz darów w postaci odzieży i przyborów szkolnych dla dzieci i młodzieży narodowości polskiej potrzebującej wsparcia.