Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział we wspólnym czytaniu i zapraszamy w czerwcu 2019 r do kolejnej edycji. 
 
Dorota Chmielińska, Sylwia Dąbrowska, Marzena Ponurko.

 

***

8 czerwca, punktualnie o godzinie 10.00, uczniowie naszej szkoły zebrali się na parkowej polanie, aby oddać się lekturze swojej ulubionej książki i jednocześnie włączyć się do ogólnopolskiego bicia rekordu w masowym czytaniu.

„Zaćmienie”, „Niespodziewany gość”, „Rozkaz zagłady, „Sekrety baristy”, „Oczami psa”, „Chłopcy, których kocham”, to tylko niektóre z tytułów książek. Ich różnorodność była ogromna. Czytali nie tylko uczniowie, ale również dyrekcja szkoły oraz nauczyciele. Ułożeni wygodnie w cieniu drzew, chłodzeni przyjemnym wietrzykiem, przenosili się do świata swoich literackich bohaterów.

Czytali… czytali… a kompania wojskowa…

Ostateczny wynik to 260 czytających osób!

Później już tylko łańcuch z książek i triumfalne odtańczenie belgijki na boisku szkolnym.

Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję, bardzo dziękujemy!!!

I zachęcamy do czytania.

Dorota Chmielińska, Sylwia Dąbrowska, Marzena Ponurko