11 kwietnia 2018 r., w naszej szkole odbył się etap finałowy V Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii dla uczniów gimnazjum. W finale udział wzięło 10 najlepszych uczniów wyłonionych w etapie pisemnym. Konkurs miał formę teleturnieju Jeden z Dziesięciu i zawierał zagadnienia związane z historią, kulturą, geografią i polityką Wielkiej Brytanii. Na podium znaleźli się:

I miejsce: Zuzanna Adamczak (Gimnazjum nr 6)

II miejsce: Miłosz Jastrzębski (SP Tymień)

III miejsce: Maciej Wojciechowski (Gimnazjum nr 6)

Zwycięzcom gratulujemy wiedzy i stalowych nerwów, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i miłą atmosferę. Zapraszamy w przyszłym roku!

Organizatorkami były panie Katarzyna Chrupałła i Natalia Matusik, a nagrody ufundowali: ZS nr 2 Koszalin, Park Wodny Koszalin, Wydawnictwo Pearson i Wydawnictwo Macmillan.