Niedziela Palmowa 25 marca 2018 r. była wyjątkowym dniem. W sali Kina Kryterium w CK105 w Koszalinie odbył się niezwykły spektakl "Collage paschalny - równoległe światy" w reżyserii p. Marzeny Ercolani i z udziałem Zespołu Wokalnego debiutującego pod nazwą "Na obcasach" pod kierownictwem muzycznym p. Marty Strzeleckiej. Przy pełnej sali Kina Kryterium młodzież z naszej szkoły pokazała alternatywne spojrzenie na Wielkanoc. Niezwykłe widowisko zostało nagrodzone burzą oklasków, która długo nie chciała ucichnąć. Na spektaklu obecni byli przedstawiciele władz miasta, nauczyciele, pracownicy, uczniowie, rodzice, przyjaciele naszej szkoły...

Dziękujemy, że byliście z nami tak licznie!

Przedstawieniu towarzyszyło podsumowanie konkursu "Jajo wielkanocne" organizowanego przez panie Dorotę Chmielińską, Paulinę Krasowską i Natalię Konieczną. W holu kina Kryterium można było zobaczyć kilkadziesiąt przysłanych na VIII już edycję konkursu wyjątkowych prac wykonanych przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Pani dyrektor Bożena Sobkowiak wręczyła laureatom nagrody.

Całej imprezie towarzyszyło koszalińskie Hospicjum, na które wolontariusze z naszej szkoły zbierali datki. Cały dochód z imprezy, zarówno ze spektaklu, jak i z jaj czy ciast, przeznaczony został właśnie na koszalińskie Hospicjum. Wolontariacką zbiórkę koordynowała p. Monika Bryła.

To był szczególny dzień, w którym udało się połączyć niezwykła ucztę duchową z przyjemnością drobnych rzeczy i celem dobroczynnym. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami, którzy pomagali nam w organizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że takich imprez będzie w naszej szkole więcej!