10 marca 2018 r. w Białymstoku odbył się etap centralny V Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.

Olimpia Werkun z III H i Weronika Zybała z III P laureatkami, a Kornelia Zybert z II P finalistką olimpiady.

Opiekunem naszych olimpijczyków jest Pan Arkadiusz Gryk.

Zapraszamy do naszej szkoły wszystkich uczniów, którzy chcą rozwijać swoje uzdolnienia w tym kierunku. Będziecie mogli osiągnąć podobne sukcesy.

W dniu 10 marca 2018 r. odbył się V finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. W etapie centralnym wzięło udział 57 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski wyłonionych w 16 okręgach. Nasza szkoła V Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Lema została sklasyfikowana na 22 miejscu rankingu Olimpiad Społeczno – Historycznych, najwyżej spośród szkół z Koszalina, uzyskując srebrną tarczę. Uczniowie naszej szkoły, Olimpia Werkun, Weronika Zybała oraz Kornelia Zybert znalazły się w gronie finalistów i laureatów olimpiady. Olimpia zajęła V miejsce, a Weronika XI miejsce w Polsce uzyskując tytuł laureata. Kornelia została finalistką olimpiady. Olimpia i Weronika już w ubiegłym roku zostały finalistkami IV edycji Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Nagrodą oprócz satysfakcji są dla dziewczyn „indeksy” na wiele renomowanych uczelni. Uczniowie V LO w ciągu ostatnich 5 lat uzyskali 10 tytułów laureatów i 9 tytułów finalistów olimpiad z zakresu wiedzy o społeczeństwie.