Dnia 15 lutego 2018 roku odbyło się w naszej szkole tradycyjne, coroczne spotkanie z emerytowanymi  nauczycielami oraz byłymi pracownikami administracji i obsługi, przygotowane w ramach wolontariatu  przez grupę nauczycieli aktywnych:  p.  Joannę Sobkowiak, Urszulę Gryk,  Katarzynę  Klasicką, Luizę Bajon, Anettę Krężołek-Liszkę, Małgorzatę Wrońską-Stawską  oraz Monikę Bryłę, która przygotowała catering. W spotkaniu wzięły udział pani dyrektor Bożena Sobkowiak i panie  wicedyrektorki  Emilia Kosnowska i Alicja Młudzik.  Pani dyrektor Sobkowiak w rozpoczynającej spotkanie   przemowie podkreśliła znaczenie spotkań z emerytowanymi pracownikami szkoły w budowaniu międzypokoleniowej więzi oraz solidarności, z tymi, którzy tworzyli naszą szkołę przed nami. Zaznaczyła, że jest to dla nas bardzo ważne i potrzebne.

Tegoroczne spotkanie to już  kolejne tego typu wydarzenie, organizowane od niemal dekady z inicjatywy nauczycieli naszej szkoły. Biesiada przy obiedzie, kawie, herbacie i domowych ciastach rozpoczęła się od kursu udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzonego przez Macieja Stawiarza z klasy II b wraz z wspomagającymi go koleżankami, Magdą Krukowską i Oliwią Hryniewicz z klasy II i. Pokaz,  przygotowany i zaprezentowany w sposób profesjonalny, został nagrodzony gromkimi brawami oraz słodkim upominkiem. Spotkanie  uświetniły występy  ze śpiewem i muzyką w wykonaniu  uczennic naszej szkoły:  Aleksandry Januszewskiej z klasy III j, która brawurowo wykonała przebój Anny German „Eurydyki tańczące”, Aleksandry Ziembaczewskiej i Niny Żuchowskiej. Zachwycające głosy i perfekcja wykonania stanowiły przepiękny akcent spotkania. Młode wokalistki  także zostały obdarowane słodyczami.

Podczas spotkania panowała atmosfera pełna nostalgicznych wspomnień i wzajemnej życzliwości.