W dniu 16 grudnia 2017 r. w Szczecinku odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.

W eliminacjach okręgowych wzięło udział aż 5 uczniów z naszej szkoły. Po raz kolejny byliśmy najlepsi w okręgu.

Weronika Zybała z klasy III p, Olimpia Werkun z klasy III h oraz Kornelia Zybert z klasy II p, zajęły odpowiednio I, II i IV miejsce uzyskując awans do etapu centralnego olimpiady. Bartek Sadocha z klasy III p uzyskał tytuł laureata etapu rejonowego, Weronika Bindas uzyskała dyplom za uczestnictwo.

Etap centralny olimpiady odbędzie się w Białymstoku w marcu 2018 r. Weronika i Olimpia są już finalistkami olimpiady z roku ubiegłego i posiadaczkami indeksów, ale będą walczyły o tytuły laureatów. Kornelia startuje po raz pierwszy i już osiągnęła duży sukces. Uczniów do olimpiady przygotował Arkadiusz Gryk.

Wszystkim życzymy dalszych sukcesów na etapie centralnym.