Po raz pierwszy w tym roku uczniowie, rodzice i nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Lema w Koszalinie wzięli udział w akcji Szlachetna Paczka. Zorganizowaliśmy zbiórkę żywności, przyborów szkolnych, odzieży i środków czystości dla trzyosobowej rodziny z okolic Białogardu. Dzięki udziałowi w tym projekcie uczymy się wszyscy otwartości na drugiego człowieka.

Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 2 wsparła naszą zbiórkę finansowo. W akcję włączyło się 15 klas wraz z wychowawcami. Rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły zaangażowali się również indywidualnie zakupując wskazane przez rodzinę prezenty. Wszystkie zebrane, wspólnymi siłami, prezenty zostały spakowane i opisane przez wolontariuszy z naszej szkoły. Następnie paczki przekazaliśmy do punktu wolontariatu w Białogardzie, skąd dotarły 10 grudnia 2017 r. do adresatów.

Chcielibyśmy podziękować wychowawcom wraz z uczniami klas:

II Gb, II Gc, III Gd, I b, I h, I o, I p, I m, II b, II h, II t, III b, III i, III j, III m.