Z okazji 60-lecia Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Lema w Koszalinie jedna z sal lekcyjnych przemieniona została w tajemniczy „Pokój Lema”. Chętne do wzięcia udziału w zabawie drużyny 5 osobowe zostały zamknięte w ciemnym pokoju, w którym ukryte zostały wskazówki potrzebne do wydostania się z pomieszczenia.

W zabawie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół nr 2 oraz uczniowie klasy III B z Gimnazjum nr 3 w Koszalinie. Jesteśmy po pierwszym dniu zabawy – wrażenia niezapomniane. Choć nie wszystkim udało się wyjść, humory dopisywały. Nad przebiegiem zabawy czuwali żołnierze z kompanii szkolnej Zespołu Szkół nr 2, dowodzonej przez pana Artura Stachowiaka.

Pomysłodawczynią przedsięwzięcia i autorką zagadek jest pani Joanna Kiceła – Rzezińska. Nad organizacją czuwała również pani Natalia Suszek.