Dnia 26 maja uczniowie naszego liceum zaprosili do debaty oxfordzkiej uczniów ze szkół gimnazjalnych z całego miasta. Na debatę przybyło 140 gimnazjalistów. Debata przebiegała według zasad debaty oxfordzkiej, uczniowie mogli włączać się w dyskusję oraz zadawać pytania prelegentom. Na końcu uczniowie zagłosowali wyrażając zdanie i popierając karę śmierci jako sprawiedliwy wymiar kary.

Całość debaty podsumował radca prawny pan Łukasz Pniewski. Była to dla wszystkich prawdziwa szkoła dyskusji na trudne tematy z którymi w życiu również musimy się mierzyć.

Debatę przygotowała klasa II j wraz z panią Moniką Bryłą, za stronę techniczną debaty odpowiadała klasa III ga pod kierownictwem pani Urszuli Borucińskiej