Po raz szósty w tym roku podsumowaliśmy w naszej szkole Rejonowy Konkurs Fotograficzny z okazji Światowego Dnia Wody i Ochrony Wód Bałtyku, który przypada na dzień 22 marca. Data ta została ustanowiona podczas konferencji Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de Janeiro w Brazylii, w ramach Agendy 21. Powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.

Tegoroczny temat to „Woda w krajobrazie”. W konkursie wzięło udział 100 uczestników z Koszalina, Manowa, Rosnowa, Bobolic, Dąbek, Starych Bielic, Malechowa, Dąbrowy, Białogardu, nadsyłając 194 prace. Nagrody przyznano w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum oraz  szkoła ponadgimnazjalna.

Uroczystość wręczenia nagród uświetniły występy naszych uczniów, prezentujących  swoje umiejętności wokalne oraz aktorskie. Można było obejrzeć prace plastyczne o tematyce związanej z Morzem Bałtyckim oraz zdjęcia wszystkich uczestników tegorocznego konkursu.

Gratulujemy nagrodzonym, dziękujemy za udział w tegorocznej edycji i zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłym roku.