W dniu 25 marca 2017 r. w Białymstoku odbył się etap centralny IV Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.

Z naszej szkoły wzięło w nim udział czterech uczniów Adrian Boguś z III h, Natalia Grzybowska III h, Olimpia Werkun  II h, Weronika Zybała II p.

Podczas prezentacji najlepszych uczestników przed etapem centralnym okazało się, że Adrian był w gronie najlepszych w Polsce po etapie szkolnym, a Natalia miała drugi wynik w Polsce w etapie okręgowym.

Później było już tylko lepiej. Cała czwórka uzyskała tytuły.

Jednym zdaniem: Zdobyliśmy Białystok!!!

 Wyniki naszych uczniów w etapie centralnym IV Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej w roku 2016/17.

  1. Adrian Boguś – III h - laureat III miejsca.
  2. Natalia Grzybowska – III h - laureat V miejsca.
  3. Olimpia Werkun – II h - finalista
  4. Weronika Zybała – II p - finalista

Wszyscy mają już indeksy na większość uczelni w Polsce na dowolnie wybrane kierunki. Adrian i Natalia wyjadą dodatkowo na wyjazdy studyjne do Brukseli do Parlamentu Europejskiego.

Trzeba zaznaczyć, że nasi uczniowie kontynuują chlubne tradycje w tematycznych olimpiadach z wiedzy o społeczeństwie. W ciągu 4 lat zdobyliśmy łącznie 14 tytułów laureatów i finalistów. Multiolimpijczykiem jest Adrian, który już ma trzy tytuły laureata, a przed sobą jeszcze jeden etap centralny.

Dodatkowo nasi uczniowie trzy razy byli posłami Sejmu Dzieci i Młodzieży. Opiekunem wszystkich laureatów i finalistów był Pan Arkadiusz Gryk. Wszystkim uczniom i nauczycielowi gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych.