31 marca 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie zorganizowane w ramach programu – "Młodzi Dociekliwi", którego autorkami są, pani Izabela Ciemińska i pani Monika Kołodziejek.

Była to wyjątkowa okazja odkrycia nowych rozwiązań nauki. Poznanie sekretów przyszłości. Przedstawiono małą wizję świata, w której życie ludzi będzie łatwe i przyjemne dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii.

Pan Jacek Kawałek przybliżył nam możliwość drukowania w 3D. Dzięki Michałowi Hryniewiczowi, uczniowi klasy I naszego liceum poznaliśmy tajniki GeoGebry. Pan Przemysław Chojnowski, odpowiedział nam na pytanie – Czy roboty to przyszłość? O zastosowaniu informatyki w medycynie, opowiedział nam pan prof. dr hab. inż. Zbigniew Suszyński. Na zakończenie Pani Ewa Kromer wraz z uczniami z klasy drugiej V LO zapoznała nas jak popularyzowana jest w naszej szkole edukacja filmowa.