Instrukcja tworzenia kont rodzica oraz ucznia.

1. Należy otworzyć stronę http://eduportal.koszalin.pl/ i kliknąć ikonkę iDziennika:

Na nowo-otwartej stronie klikamy w "Nie pamiętam jak się zalogować"

2. Następnie należy w pole "E-mail,PESEL lub login" wpisać swój numer PESEL albo adres e-mail, dla którego ma być aktywowany dostęp do konta; login jest podawany tylko w przypadku comiesięcznego ustalania nowego hasła;

zaznaczyć kwadrat przy polu "Nie jestem robotem" - użytkownik może zostać w tym momencie poproszony o zaznaczenie obrazków według podanej kategorii; na koniec kliknąć "Wyślij wiadomość";

Po kliknięciu "Wyślij wiadomość" powinien pokazać się komunikat:

3. W dalszej kolejności należy odebrać e-mail wygenerowany automatycznie z systemu, w którym będzie login oraz link do strony, na której należy założyć hasło (w przypadku gdy nie dotrze wiadomość, proszę odczekać chwilę oraz sprawdzić czy nie trafiła ona do katalogu ze spamem); jeśli wiadomość nie dotarła, należy udać się do szkoły w celu sprawdzenia poprawności Państwa adresu e-mail;

4.Po kliknięciu w link w otrzymanej wiadomości e-mail, otworzy się strona, na której ponownie należy przepisać znaki z obrazka oraz wpisać dwukrotnie to samo hasło. Hasło musi składać się z min. 8 znaków, w tym małej i wielkiej litery, cyfry.

Hasło też nie może w części pokrywać się z loginem, np. przy loginie JACKOWAL78, w haśle nie może być np. ciągu liter jac, kowal, itp.

5. Po ustawieniu hasła, należy ponownie wejść na stronę http://eduportal.koszalin.pl/ , kliknąć w ikonę iDziennika i zalogować się do niego wpisując login otrzymany w wiadomości e-mail oraz utworzone przez siebie hasło.
Jeśli mimo wykonywania powyższych czynności, nadal nie można się zalogować, należy zwrócić się o pomoc do szkoły.

Uwaga!

Hasło jest ważne tylko 1 miesiąc, po upływie tego czasu przy logowaniu wyświetli się informacja o błędnym loginie lub haśle. W takim przypadku trzeba powtórzyć punkty od 1 do 4 w celu ustawienia nowego hasła. To samo robimy w przypadku zapomnienia hasła.