MATURA 2017 - zdawalność 98% (kraj 78,5%)

j. polski - 66% (kraj 56%), 

j. angielski - 81% (kraj 71%), 

j. niemiecki - 76% (kraj 65%), 

matematyka - 58% (kraj 54%), 

WOS - 47% (kraj 26%), 

geografia - 44% (kraj 31%)

3 dni od 16 do 18 marca młodzi artyści z naszej szkoły spędzili na warsztatach teatralno - muzycznych w Policku. Zespół wokalny pod kierunkiem
p. Marty Strzeleckiej i Teatr "Na bosaka" pod czujnym okiem p. Marzeny Ercolani tak bardzo ożywiły Cichy Dwór państwa Barbary i Jerzego Bokiejów, że huczał niczym pszczeli ul. Wśród starych mebli, starodawnych bibelotów, na podgrzewanej podłodze powstawał nasz nowy artystyczny projekt "Collage paschalny - równoległe światy", który będzie można zobaczyć w Niedzielę Palmową czyli 25 marca o 11.00 na scenie Centrum Kultury 105. 

p.s. męską opiekę nad całością sprawował podczas warsztatów
p. Artur Stachowiak 
 

W związku z Dniem Edukacji Prawnej 15 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły, klasy II h oraz II p, uczestniczyli w obserwacji oraz symulacji rozpraw sądowych. Symulacje odbywały się pod kierunkiem sędziów, jedna grupa przeprowadzała symulację w Wydziale Rodzinnym i Nieletnich, a druga w Wydziale Cywilnym.

Uczniowie wcielili się w role powoda i pozwanego. Wizyta w Sądzie Rejonowym była dużym przeżyciem i doświadczeniem dla wszystkich uczestników symulacji. Dzięki temu mogli, nie tylko zobaczyć jak przebiega rozprawa sądowa, ale przede wszystkim jak wygląda praca sędziego od kulis.