"Trzeba ludzi uczyć w granicach możliwie najszerszych, nie tylko zzksiążek czerpać mądrość, ale z nieba, ziemi, z dębów i buków"

Zapraszamy uczniów na zajęcia przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego 

i kończącego szkołę podstawową!

Nie zwlekaj! Przyjdź już teraz!

W dniach 26-28 września 2018 r. z Koszalina jedzie delegacja z wizytą w Gimnazjum im. Władysława Syrokomli w Wilnie jednej z najstarszych szkół polskich na Litwie.

Delegacja wyjeżdża w składzie Pan Tomasz Czuczak Sekretarz Miasta Koszalina, Pani Alina Czapla Dyrektor Zespołu Szkół Niepublicznych Czaplówka, Pan Arkadiusz Gryk Wicedyrektor V Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Koszalinie, Pan Zygmunt Czapla Prezes Stowarzyszenia Pomocy Polakom na Wschodzie.

Od 18 do 25 września V LO im. Stanisława Lema w Koszalinie  z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości jest prezentowana wystawa pt: „OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI”

Prezentacja została przygotowana we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

Na banerach zawarte są następujące treści: mapa Polski z lat 1918-1923 przedstawiająca proces kształtowania się polskich granic, oś czasu ukazująca najważniejsze wydarzenia procesu odbudowy państwowości, a także przedruki pierwszych stron Monitora Polskiego z pierwszych dni niepodległości .Wystawa jest częścią ogólnopolskiej akcji # moja niepodległa. Jest to pierwsza akcja w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości realizowana w naszej szkole.