W dniu 16 grudnia 2017 r. w Szczecinku odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.

W eliminacjach okręgowych wzięło udział aż 5 uczniów z naszej szkoły. Po raz kolejny byliśmy najlepsi w okręgu.

Weronika Zybała z klasy III p, Olimpia Werkun z klasy III h oraz Kornelia Zybert z klasy II p, zajęły odpowiednio I, II i IV miejsce uzyskując awans do etapu centralnego olimpiady. Bartek Sadocha z klasy III p uzyskał tytuł laureata etapu rejonowego, Weronika Bidas uzyskała dyplom za uczestnictwo.

Etap centralny olimpiady odbędzie się w Białymstoku w marcu 2018 r. Weronika i Olimpia są już finalistkami olimpiady z roku ubiegłego i posiadaczkami indeksów, ale będą walczyły o tytuły laureatów. Kornelia startuje po raz pierwszy i już osiągnęła duży sukces. Uczniów do olimpiady przygotował Arkadiusz Gryk. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów na etapie centralnym.

VII Bożonarodzeniowa paczka dla Bohatera została zakończona. Nasza szkoła brała czynny udział po raz drugi w tym przedsięwzięciu.

Uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz mieszkańcy miasta zbierali żywność długo terminową oraz  środki czystości od 14 listopada do 15 grudnia 2017 r.

Zbiórka została zakończona w miniony piątek. Uczniowie Kompani Szkolnej wsparli akcje i pomogli przy pakowaniu darów. Stworzyliśmy 84 paczki, które trafią do naszych Bohaterów, którzy walczyli za niepodległą Polskę.

Dziękujemy!!!

Miło nam poinformować, że międzyszkolny konkurs na opowiadanie science-fiction „Opowiadania gwiazdowe” został rozstrzygnięty!

Nagrodzone osoby w kategorii „szkoła ponadgimnazjalna” to Eliza Gembel, Dominika Warchulska i Wiktoria Rus z Zespołu Szkół Plastycznych, natomiast w kategorii „szkoła podstawowa i gimnazjum”: Aleksander Maliszewski i Julia Zalech z Gimnazjum nr 11 (oddziały gimnazjalne przy SP 23), Wiktor Momot ze Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach oraz Filip Mielewczyk ze Szkoły Podstawowej w Dunowie.

Nagrodzonych, ich opiekunów i przyjaciół zapraszamy na wręczenie nagród, które odbędzie się 19 grudnia 2017 r. w gmachu Zespołu Szkół nr 2 im Stanisława Lema przy ul. Jedności 9 w Koszalinie, sala 107. Przewidzieliśmy również słodki poczęstunek :).

Czekamy na Was!

14 grudnia 2017 r. na deskach BTD szkolny Teatr Na Bosaka i Zespół wokalny wystawił spektakl "Pastorałki" wg tekstów Tytusa Czyżewskiego w reżyserii Marzeny Ercolani oraz pastorałek polskich wybranych, przygotowanych, zaśpiewanych  przez młodzież pod kierunkiem Marty Strzeleckiej. Sztuce przyświecał cel charytatywny, którym jest rehabilitacja nauczyciela naszego zespołu szkół.

W realizację przedsięwzięcia zaangażowani są także pani Monika Bryła, ksiądz Jacek Rogowski wraz z wolontariuszami.